Välkommen till Fredriksson Arkitektkontor

Vi kan lösa de mest komplicerade uppdragen.

Vi erbjuder kvalificerade arkitekt- och antikvarietjänster inom restaurering, om- och tillbyggnad samt nybyggnad i känsliga miljöer som kräver extra omsorg och fingertoppskänsla.

Medarbetare

Det är vi som är Fredrikssons Arkitektkontor

Samuel Liljethörn

Samuel Liljethörn

Arkitekt SAR/MSA, VD

073-035 59 45

samuel@fredrikssonarkitektkontor.se

Felix Freudenthal Lotz

Felix Freudenthal Lotz

Arkitekt SAR/MSA, vice VD

073 - 089 70 70

felix@fredrikssonarkitektkontor.se

Mats Fredriksson

Mats Fredriksson

Arkitekt SAR/MSA

mats@fredrikssonarkitektkontor.se

Lisa Berglund

Lisa Berglund

Byggnadsantikvarie

011-10 00 68

lisa@fredrikssonarkitektkontor.se

Olle Danielsson

Olle Danielsson

Byggnadsantikvarie

011-300 46 35

olle@fredrikssonarkitektkontor.se

Aurora Lykke Ekman

Aurora Lykke Ekman

Arkitekt SAR/MSA

011-10 00 67

aurora@fredrikssonarkitektkontor.se

Fredrik Karlsson

Fredrik Karlsson

Byggnadsingenjör

011-300 46 36

fredrik@fredrikssonarkitektkontor.se

Lars Karlsson Liljas

Lars Karlsson Liljas

Byggnadsantikvarie

011-10 00 65

lars@fredrikssonarkitektkontor.se

Jasper Martens

Jasper Martens

Byggnadsingenjör

011-300 46 39

jasper@fredrikssonarkitektkontor.se

Helena Sandekull

Helena Sandekull

Arkitekt SAR/MSA

011-300 46 34

helena@fredrikssonarkitektkontor.se

Sara Svartjung

Sara Svartjung

Arkitekt SAR/MSA

011-300 46 33

sara@fredrikssonarkitektkontor.se

Dan Wenner

Dan Wenner

Arkitekt SAR/MSA

011-300 46 38

dan@fredrikssonarkitektkontor.se